Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi

Mehmet Fatih Turan/Oğuz Demir

Proje Yönetim Danışmanı/Akademisyen, Ekonomist

Dünyaca kabul görmüş Project Management Institute (PMI®) uyumlu proje yönetimi konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmak, sektörde proje yönetimi alanında profesyonelleşmek isteyen  bireyler için hazırlanmış  Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimiyle kariyer basamaklarını hızla çıkabilirsiniz.

106 video eğitim
Ders Planı

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi'nde neler var?

Bilginet Akademi

106 modül

Bilginet Akademi

120 saat eğitim

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi Nedir?

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi, proje hazırlama ve kaynakları doğru şekilde yönetmek, yeni bir iş edinmek isteyen veya bu alanda uzmanlaşmak isteyen bireylerin profesyonelleşmesini sağlayacak bir eğitim programıdır.

Belirli bir süre içerisinde, belirli bir bütçe ile net olarak tanımlanan hedeflere ulaşmaya yönelik olarak planlanan faaliyetler bütünü olan projeler birden fazla aşamadan oluşur ve birden fazla alanı kapsadığı için profesyonel şekilde hazırlanmak zorundadır. Proje başvurularında, belli kural ve usullere bağlı kalınmasını ve uygun bir raporlama sisteminin işlemesini ister. Kaynakların doğru kullanımı eksiksiz olması önemlidir.

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi, PMI uyumlu olup proje yönetim sürecini ve kaynakları detaylı bir şekilde öğrenip uygulayabileceğiniz eğitim programıdır.

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitiminin Amacı Nedir?

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi, dünyaca kabul görmüş Project Management Institute (PMI®) uyumlu olup proje yönetimi konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmak ve sektörde proje yönetimi alanında uzmanlaşmayı hedefleyen bireylere, yönetim süreçlerini, bilgi alanlarını, standartlarını, araç ve tekniklerini öğretmeyi amaçlar.

Eğitim programıyla katılımcılar; Avrupa Birliği, TÜBİTAK, KOSGEB, bakanlık projeleri, SANTEZ, Üniversite, BAP, DPT, elçilikler ve Kalkınma Ajansı gibi kurumlara ya da iç kaynaklara dayalı proje yazma kabiliyeti kazanması hedef edinilmiştir. 

Aynı zamanda Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi sayesinde PMI tarafından yapılan Project Management Professional Sertifikası sınavına hazırlanabilmenizi sağlar

Eğitimin Önemi

İstanbul Ticaret Üniversitesi onaylı eğitim programımız, dünyaca kabul görmüş Project Management Institute (PMI®) uyumlu olup, proje yönetimi konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmak ve bireylere; yönetim süreçlerini, bilgi alanlarını, standartlarını, araç ve tekniklerini öğretmeyi amaçlar. Bir projenin nasıl hazırlanması gerektiğini, finans kaynaklarını, proje döngüsü ve mantıksal çerçevesini sizlere sunuyoruz.

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi Katılımcılara Ne sağlar?

•Proje Yazımı ve Yönetimi sertifikasına sahip olurlar.

•İşletmelerin proje grupları, Ar-Ge bölümleri, Ür-Ge (ürün geliştirme) bölümleri, proje geliştirme bölümleri, tasarım ve geliştirme bölümlerinde çalışma imkanı bulabilir.

•Proje danışmanlık ofisi açabilir.

•Kişilere, firmalara ve kurumlara proje yazabilir.

•Devlet destek, hibe ve teşviklerinden proje yazarak yararlanabilir. 

•Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları eğitim programıyla PMP sertifika sınavına hazırlanabilecekler.

•PMP® sertifika sınavına giriş için ön koşullardan biri olan Proje Yönetim Eğitimini tamamlamış olacaklar.

•İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden onaylı sertifika sayesinde geçerli bir belgeye sahip olacaksınız. Bu sayede işinizde yükselerek terfi alabilir, özgeçmişinizi güçlendirebilir veya iş başvurularında öne çıkabilirsiniz.

•Uzmanlığınızı ve eğitiminizi belgeleyebilir, rakiplerinizle aranızda fark yaratabilirsiniz.

•Sertifikanızı yurt dışında da kullanabilir, kariyerinizi geliştirebilir ve geleceğinize yön verebilirsiniz.

trainer
Eğitmen
Mehmet Fatih Turan/Oğuz Demir

Proje Yönetim Danışmanı/Akademisyen, Ekonomist

Mehmet Fatih Turan

Erciyes Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden 2013 Yılında mezun olmuştur. 2016 yılında yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Pazarlama bölümünde yapmıştır.

2017 yılında Arizona Üniversitesi’nde Pazarlama Yönetimi alanında sertifika programını başarıyla tamamladı. 2013-2018 yılları arasında Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonuna bağlı olarak Proje Yönetim süreçlerinde koordinatörlük görevinde bulunmuştur.

2018 Yılında Brüksel’de TÜSİAD tarafından Misafir Araştırmacı pozisyonunda incelemelerde bulundu.

Bütünleşik proje yönetim süreçleri çerçevesinde birçok kuruma eğitim/danışmanlık hizmeti vermektedir. Proje yönetim sürecinde kamu kurum kuruluşlarının yanı sıra, şirketlerin yönetim süreçleriyle ilgili danışmanlıkları mevcuttur. Bu alanda sayısal yöntemler ve MS Project bilgisayar programları başta olmak üzere güncel alanlarda çalışmalar yapmaktadır.

5 yıl boyunca, GAP Bölgesinde AB Türkiye Delegasyonun Proje Koordinatörlüğünü yürüttü. KOBİ Gelişimi, Kanvas Model Yaratımı, Strateji Yönetimi çalışmaları bulunmaktadır. Avrupa’da ve Türkiye’de bazı fon donörlerine hakemlik ve bağımsız değerlendiricilik sıfatıyla hizmet vermektedir. 2018 yılından beri İzmir Ticaret Odası Genç Girişimciler Kurulunda yer almaktadır. Makale ve dergi yazıları bulunmaktadır.

Yürütülen Projeler

• İTÜ Arıteknokent (Proje Başvuru Sahibi- 1512 TUBİTAK Projesi)

• Integrated Resource Efficiency in Agricultura and Agro Indstries in Southeast Anatolia (Proje Saha Koordinatörü -UNDP Turkey)

• Sanayi Geliştirme Merkezi ( Koordinatör-Adıyaman Valililiği, Üniversite, Belediye ve Ticaret Sanayi Odası işbirliğiyle yürütülen Güdümlü Proje)

• TRH2.2.IQVET/P-03/871 Mekatronik Meslek Alanının Eğitim Kapasitesinin Geliştirilmesi (Proje Ortağı-AB Türkiye Delegasyonu Fonlarıyla Yürütülen Proje)

• TR1-LEO03-50650 Mekatronik Alanı İşgücü Piyasasının Güçlendirilmesi (Proje Ortağı- AB Türkiye Delegasyonu Fonlarıyla Yürütülen Proje)

• ATSO Çok Amaçlı Kültür Merkezi (Koordinatör-İpekyolu Kalkınma Ajansı Destekleriyle Yürütülen Proje)

• Köy Okulu İleri Dönüşüm Atölyesi (Koordinatör- AB Türkiye Delegasyonu ile Yürütülen Proje)

Başlıca Eğitim Danışmanlık Verdiği Kurumlar

• İstanbul Ticaret Odası Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi

• İzmir Ticaret Odası

• Adana Büyükşehir Belediyesi

• Zafer Kalkınma Ajansı

• İpekyolu Kalkınma Ajansı

• İzdelta Araştırma Teknoloji A.Ş.

 

Doç. Dr. Oğuz Demir

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünde lisans eğitimi alan Oğuz Demir, 2007 Temmuz ayında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret yüksek lisans programını tamamlamıştır. İtalya’da University of Naples Federico II’de Ekonomi ve Finans alanında doktora hazırlık programına tamamlamasının ardından doktorasını İstanbul Üniversitesi’nde İktisat bölümünde yapmıştır.

2002–2004 yıllarında Ekonomistler Platformu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Bu dönemde bölgesel kalkınma çalışmaları, Anadolu örgütlenmesi, Avrupa Birliği ve uluslararası projelerden sorumlu olarak görev yapmıştır.

Aynı dönemde Turkcell Shubuo paketlerinin iş geliştirme bölümünde yarı zamanlı görev almış ve kısa bir süre İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde Avrupa Birliği Proje Geliştirme çalışmalarına katılmıştır. Bu süreçte Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Demokrasi ve İnsan Hakları Filmleri gösterimi projesinin hazırlık sürecini yönetmiştir. Bu projenin ardından Anadolu’nun birçok bölgesinde odalar, borsalar, yerel yönetimler ve STK’lar ile birlikte yürüttüğü projeler için AB’den 10 milyon Euro’ya yakın kaynak sağlanmasına katkı sağlamış ve bu projelerin yürütülmesinde yönetici olarak görev almıştır.

2000–2004 yılları arasında Türk Demokrasi Vakfı Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Bu görevde Avrupa Birliği mali yardım programlarına yönelik proje geliştirme çalışmalarını sürdüren Oğuz Demir, kısa bir süre Türkiye İhracatçılar Meclisi dergisi Turkishtime’ın yayın kurulu üyeliği görevini de sürdürmüştür. 2004 yılında Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Proje Geliştirme Sorumlusu olarak görev yapan Oğuz Demir, 2005 yılı Ocak ayında İstanbul Ticaret Üniversitesi Avrupa Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Sekreteri olarak kariyerine akademide devam etmiştir.

2005 yılından bu yana İktisadi Kalkınma ve Sosyal Atılım Derneği (İKTİSAD–Yönetim Kurulu Başkanı), Toplum ve Ekonomi Politikaları Enstitüsü (TEPE – Yönetim Kurulu Üyesi), Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Derneği (MİARGED –Yönetim Kurulu Üyesi) gibi sivil toplum örgütlerinin kuruluşuna öncülük etmiştir. 2006 yılından itibaren Ekonomistler Platformu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürmektedir. Demir, 2017 yılında kurulan Dijital Kalkınma Derneği’nin de kurucuları arasında yer almaktadır.

Akşam Gazetesi, TÜGİAD Panorama, İTKİB Hedef dergisi başta olmak üzere Türkiye ekonomisi ile ilgili konularda yazıları yayınlanan Demir, 2006-2010 arasında İstanbul Ticaret Odası Gazetesi ve İTOVİZYON dergilerinde düzenli olarak AB mali yardımları ile ilgili köşe yazıları yazmıştır. Öte yandan Oğuz Demir, 2010 -2013 arasında Bloomberg HT’de yayınlanan “KOBİ Destek Rehberi” başlıklı programı da hazırlayıp sunmuştur.

Oğuz Demir, yerel yönetimler, yerel yönetim birlikleri, odalar, borsalar, işadamı örgütleri, sivil toplum örgütleri ve KOBİ’ler tarafından yürütülen birçok projeye yönetici ve danışman olarak katkı sağlamaktadır. Bölgesel Kalkınma, Uluslararası İktisat ve Yönetişim ile ilgili teorik ve pratik çalışmalarını sürdürmektedir. Oğuz Demir 2012 yılında JCI tarafından Türkiye’nin En Başarılı On Genci – Senato Özel Ödülü’ne layık görülmüştür.

2014 yılından Amerika Birleşik Devletlerinde misafir öğretim üyesi olarak University of Texas at Austin Institute for Innovation Creativity and Capital’de görev yapmıştır. Demir, 2013 yılından bu yana İstanbul Ticaret Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü öğretim üyesi, aynı üniversitenin Dijital Ekonomi ve Pazarlama Anabilim Dalı başkanlığı görevlerini de yürütmektedir. 2018 Eylül – 2019 Nisan ayları arasında Moskova’da Higher School of Economics Institute of Statistical Studies and Economics of Knowledge’ta misafir öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.


Örnek sertifikalar
logo
logo

Bilginet Akademi Whatsapp Destek Hattı
Bilginet Akademi Whatsapp Destek Hattı