Doç. Dr. Oğuz Demir ve Mehmet Fatih Turan ile Proje Yönetimi/Hibe ve Fon Kaynakları Eğitimi

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi Nedir?

Facebook Instagram

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi, proje hazırlama ve kaynakları doğru şekilde yönetmek, yeni bir iş edinmek isteyen veya bu alanda uzmanlaşmak isteyen bireylerin profesyonelleşmesini sağlayacak bir eğitim programıdır.

Belirli bir süre içerisinde, belirli bir bütçe ile net olarak tanımlanan hedeflere ulaşmaya yönelik olarak planlanan faaliyetler bütünü olan projeler birden fazla aşamadan oluştuğu ve birden fazla alanı kapsadığı için profesyonel şekilde hazırlanmak zorundadır.

Proje finans kuruluşları, proje başvurularında belli kural ve usullere bağlı kalınmasını ve uygun bir raporlama sisteminin işlemesini ister. Kaynakların doğru kullanımı ve eksiksiz olması önemlidir.

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi, PMI uyumlu olup proje yönetim sürecini ve kaynaklarını detaylı bir şekilde öğrenip uygulayabileceğiniz bir eğitim programıdır.

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitim Süresi: Toplam 106 ders, 120 saat

Değerlendirmeler

4.7
Kursiyerler Bilginet Akademi'ye 5 yıldız üzerinden ortalama 4,7 puan veriyorlar.


Yorumlar

Tanju Y.

Harika bir sistem üzerinden bir o kadar profösyonel eğitim sistemi içindeyiz emeği gecen herkese sonsuz teşekkürler...

Ahmet E.

Bizimle ilgilenen muhteşem bir kadronuz var.Ben üniversite öğrencisi olduğum için hepsi bir abla şefkatiyle yaklaştılar.Eğitimleriniz içinde çok teşekkür ederim,iyi ki varsınız 😊.

Şenol Y.

Eğitimleriniz online olduğu için, ben ve benim gibi düşünen kişiler çekimser kalıyor ve hiç muhatap dahi olmuyor. Bu yüzden bundan önce kesinlikle hayır dediğim ve hiç bir zaman kayıt dahi olmadığım Uzaktan eğitim sistemine beni ve benim gibileri kazandıracak oluyor olmanız aslında kelimeler ile anlatılmayacak bir durum olduğu için ne yazsam yetersiz kalacaktır. Öncelikle bana fikrimi değiştiren Nazlı hanım başta olmak üzere tüm Bilginet Akademi yöneticisi ve çalışanlarına TEŞEKKÜR EDERİM. İyi ki sizinle tanıştım, iyi ki size kayıt oldum düşüncemi ileterek daha nice ben gibilerin fikrini değiştirmeniz dileklerimle hepinize saygılar.

Tülin H.

Önce kendinle ilgili farkindalik yaratmama neden olan Bilginet akademi ailesine hayatim boyunca teşekkür edeceğim.. iyi ki varsiniz..


Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitiminin Amacı Nedir?

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi, dünyaca kabul görmüş Project Management Institute (PMI®) uyumlu olup proje yönetimi konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmak ve sektörde proje yönetimi alanında uzmanlaşmayı hedefleyen bireylere, yönetim süreçlerini, bilgi alanlarını, standartlarını, araç ve tekniklerini öğretmeyi amaçlar.

Katılımcılar aldıkları eğitim sayesinde Avrupa Birliği, TÜBİTAK, KOSGEB, bakanlık projeleri, SANTEZ, Üniversite, BAP, DPT, elçilikler ve Kalkınma Ajansı gibi kurumlara ya da iç kaynaklara dayalı proje yazma kabiliyeti kazanarak ve proje uzmanlığı sertifikasına (PUS) sahip olacaktır.

Aynı zamanda fon sağlayan kurumların hangi projelere fon verdiklerini, nelere dikkat edilmesi gerektiğini hibe ve fon projelerini nasıl ve nereden takip edebileceklerini öğrenebileceksiniz.

Bir projenin başarılı bir şekilde yönetilmesi için bilinmesi gereken bütün detayları bu eğitim içerisinde bulabileceksiniz.

Aynı zamanda eğitim programı içeriği PMI tarafından yapılan Project Management Professional Sertifikası sınavıyla uyumlu olduğu için PMP sınavına hazırlanabileceksiniz.

Bu eğitim programında, ulusal ve uluslararası kurumlara proje hazırlamayı, proje sonuçlarından yararlanma ve uygulama becerileri kazandırmak amacıyla 120 saatlik bir eğitim sunulmaktadır.


Proje Yöneticisi Kimdir?

Proje yöneticisi ya da daha yaygın kullanımıyla Project Manager, bir projenin başından sonuna kadar olan ve süreci yöneten kişilere verilen mesleki bir unvandır.

Proje yöneticisi özel ve kamu kurumlarının stratejik plan çalışmalarında aktif yer alan profesyonellerdir. Bir projenin iyi bir şekilde yönetilebilmesi için bir takım proje yönetimi bileşenlerinin bilincinde hareket etmek gerekiyor.


Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi Neden Önemlidir?

Ulusal ve uluslararası kurumlar projeler için hibe ve fon vermektedir. Ancak ülkemizde projelerin geliştirilmesinde ve yönetiminde ihtiyaç duyulan proje uzmanı insan kaynağı için yetişmiş insan gücü yeterli düzeyde değildir.

Eğer bir projeniz varsa, çalıştığınız kurum sizden proje yazmanızı istiyorsa veya yeni bir kariyer planı yapmak istiyorsanız, Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitim programını alarak projeleri fırsata veya yeni bir işe dönüştürebilirsiniz.

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi, proje hazırlama ve kaynakları doğru şekilde yönetmek, yeni bir iş edinmek isteyen veya bu alanda uzmanlaşmak isteyen bireylerin profesyonelleşmesini sağlayacak bir eğitim programıdır.


Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

Proje yönetimi ve Hibe/Fon Kaynaklarını öğrenmek kendini geliştirmek bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkes bu eğitim programına katılabilir.

Eğitim programı için her hangi bir mezuniyet şartı aranmamaktadır.

Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime katılabilir.


Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi Katılımcılara Ne sağlar?

 • Proje Yazımı ve Yönetimi sertifikasına sahip olurlar.
 • İşletmelerin proje grupları, Ar-Ge bölümleri, Ür-Ge (ürün geliştirme) bölümleri, proje geliştirme bölümleri, tasarım ve geliştirme bölümlerinde çalışma imkanı bulabilir.
 • Proje danışmanlık ofisi açabilir.
 • Kişilere, firmalara ve kurumlara proje yazabilir.
 • Devletin destek, hibe ve teşviklerinden proje yazarak yararlanabilir.
 • Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları eğitim programı PMI uyumludur. Bu sayede PMP sertifika sınavına hazırlanabilirsiniz.
 • Aynı zamanda PMP® sertifika sınavına giriş için ön koşullardan biri olan Proje Yönetim Eğitimini tamamlamış olursunuz.
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden onaylı sertifika sayesinde geçerli bir belgeye sahip olacaksınız. Bu sayede işinizde yükselerek terfi alabilir, özgeçmişinizi güçlendirebilir veya iş başvurularında öne çıkabilirsiniz.
 • Uzmanlığınızı ve eğitiminizi belgeleyebilir, rakiplerinizle aranızda fark yaratabilirsiniz.
 • Sertifikanızı yurt dışında kullanabilir, kariyerinizi geliştirebilir ve geleceğinize yön verebilirsiniz.

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi İle PMI Sınavı İçin Adım Atabilir, Uzmanlığını Belgelendirebilir, Yeni Bir Uzmanlık, Yeni Bir İş İmkanı Yaratarak Başarı Basamaklarını Hızla Çıkabilirsiniz.


Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitim Süreci

 • Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle (Video, doküman, canlı yayınlarla birlikte) verilmektedir.
 • Kredi kartı ve havale ile ödeme yöntemi mevcut olup, kayıt işlemleri ile birlikte ödemeyi dilerseniz paneliniz üzerinden kartınızla dilerseniz iban numaramıza havale/eft ile yapabilirsiniz.
 • Eğitim videolarının tümü önceden sisteme yüklenmiştir.
 • Belirtilen süre içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde eğitiminizi alabilirsiniz.
 • İnternete bağlı bir cihaza (bilgisayar, tablet, telefon) sahip olmanız yeterlidir.
 • Canlı yayınlar ve yüz yüze eğitim günü ve saati için eğitim danışmanları sizi önceden bilgilendirecektir.

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitim Aşamaları;

1.Aşama

Dokümanlar

Eğitime ait tüm dokümanları bilgisayar - tablet - telefonunuza pdf formatında indirebilir ve çıktısını alabilirsiniz.

2.Aşama

Videolar

4K çekim kalitesi ile çekilmiş, konu anlatımı ve uygulamalardan oluşan videoları dilediğiniz gün ve saatte, istediğiniz yerde izleyebilirsiniz.

3.Aşama

Canlı Yayınlar

3 ay boyunca / ayda 2 kez / 6 saat düzenlenecek olan canlı yayınlar, soru cevap şeklinde olacak ve bir gün öncesinden size gün ve saatinin bilgisi verilecek. Canlı yayınlarda eğitmene sorularınızı sorabilecek ve böylece eğitiminiz çok daha verimli hale gelecektir.

4.Aşama

Yüz Yüze Eğitim

Eğitiminiz boyunca 1 kere katılabileceğiniz yüz yüze eğitim, hafta sonu 2 gün şeklinde toplam 16 saatten oluşmaktadır.

5.Aşama

Sınav

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitim programı PMI uyumlu olup eğitmenimiz Mehmet Fatih Turan’ın tüm konularla ilgili olarak hazırlamış olduğu 60 sorunun cevaplarıyla birlikte yer aldığı son bölümle kendinizi PMI sınavına hazırlayabileceksiniz.

DERS PLANI

01
Proje Yönetimine Giriş
02
Projelerin Faaliyet Gösterdikleri Çevre
03
Çevresel İşletme Faktörleri
04
Organizasyonel Süreç Varlıkları ve Sistemleri
05
Proje Yönetim Ofisi
06
Proje Yöneticisi
07
Proje Yöneticisinin Etki Alanı ve Yetkinlik
08
Entegrasyonu Gerçekleştirme
09
Proje Entegrasyon Yönetimi
10
Proje Başlatma Belgesinin Geliştirilmesi
11
Proje Yönetim Planının Geliştirilmesi
12
Proje Çalışmalarının Yönlendirilmesi ve Yönetilmesi
13
Proje Bilgi Birikiminin Yönetilmesi
14
Proje Çalışmalarının İzlenmesi ve Kontrolü
15
Entegre Değişiklik Kontrolünün Gerçekleştirilmesi
16
Projenin ya da Fazın Kapatılması
17
Proje Kapsam Yönetimi
18
Proje Zaman Çizelgesi Yönetimi
19
Zaman Çizelgesi Yönetiminin Planlanması
20
Zaman Çizelgesinin Geliştirilmesi ve Kontrolü
21
Proje Maliyet Yönetimi
22
Maliyetlerin Tahmin Edilmesi
23
Bütçenin Belirlenmesi
24
Maliyetlerin Kontrolü
25
Proje Kalite Yönetimi ve Planlanması
26
Kalitenin Yönetimi ve Kontrolü
27
Proje Kaynak Yönetimi
28
Aktivite Kaynaklarının Tahmin Edilmesi
29
Kaynakların Sağlanması
30
Ekibin Geliştirilmesi ve Yönetilmesi
31
Proje Yönetim Bilgi Sistemi
32
Kaynakların Kontrolü
33
Proje İletişim Yönetimi
34
İletişim Yönetiminin Planlanması
35
İletişim Yönetilmesi ve İzlenmesi
36
Proje Risk Yönetimi
37
Risk Yönetim Planlanması
38
Niteliksel Ve Niceliksel Risk Analizinin Yapılması
39
Risk Yanıtlarının Planlanması
40
Risk Yanıtlarının Uygulanması ve İzlenmesi
41
Proje Tedarik Yönetimi
42
Tedarik Planlama Yürütme ve Kontrol
43
Proje Paydaş Yönetimi
44
Paydaşların Belirlenmesi
45
Paydaş Katılımının Planlanması, Yönetilmesi ve İzlenmesi
46
Proje Yönetim Standartları
47
Başlangıç Süreç Grubu
48
Planlama Süreç Grubu
49
Yürütme Süreç Grubu
50
İzleme ve Kontrol Süreç Grubu
51
Kapanış süreç grubu
52
Genel Konu Tekrarı
53
PMI Uyumlu Örnek Soru Çözümleri
54
Proje Finans Kaynakları
55
Proje Mali Yardım Programları
56
IPA Katılım Öncesi Mali Yardımlar
57
Rekabetçilik ve Yenilik Sektörel Operasyonel Program
58
Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleyen Program
59
İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı
60
Topluluk Fonları: Erasmus, Ufuk 2020, COSME
61
Kalkınma Ajansları ve Özellikleri
62
Proje Döngüsü Yönetimine Giriş
63
Proje Döngüsü Yönetiminin Amacı
64
Proje Planlanmasında Temel İlkeler
65
Proje Döngüsü Yönetimi
66
Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı
67
Proje Hazırlanmasında Mantıksal Çerçeve Aşamaları
68
Mantıksal Çerçeve ve Matrisi
69
Bütçe Planlaması
70
Faaliyet Planı ve Bütçe
71
Proje Başvuru Aşaması

OĞUZ DEMİR - MEHMET FATİH TURAN

Doç. Dr. Oğuz Demir ve Mehmet Fatih Turan ile Proje Yönetimi/Hibe ve Fon Kaynakları Eğitimi

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi Nedir?

Facebook Instagram

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi, proje hazırlama ve kaynakları doğru şekilde yönetmek, yeni bir iş edinmek isteyen veya bu alanda uzmanlaşmak isteyen bireylerin profesyonelleşmesini sağlayacak bir eğitim programıdır.

Belirli bir süre içerisinde, belirli bir bütçe ile net olarak tanımlanan hedeflere ulaşmaya yönelik olarak planlanan faaliyetler bütünü olan projeler birden fazla aşamadan oluştuğu ve birden fazla alanı kapsadığı için profesyonel şekilde hazırlanmak zorundadır.

Proje başvurularında, belli kural ve usullere bağlı kalınmasını ve uygun bir raporlama sisteminin işlemesini ister. Kaynakların doğru kullanımı eksiksiz olması önemlidir.

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi, PMI uyumlu olup proje yönetim sürecini ve kaynakları detaylı bir şekilde öğrenip uygulayabileceğiniz bir eğitim programıdır.

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitim Süresi: 106 ders, Toplam 120 saat.

Dünyaca kabul görmüş Project Management Institute (PMI®) uyumlu olup proje yönetimi konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmak, sektörde proje yönetimi alanında uzmanlaşmayı hedefleyen bireylere, yönetim süreçlerini, bilgi alanlarını, standartlarını, araç ve tekniklerini öğretmeyi amaçlar.Aynı zamanda fon sağlayan kurumların hangi projelere fon verdiklerini, hibe ve fon projelerini nasıl ve nereden takip edebileceklerini öğrenebileceksiniz.

Değerlendirmeler

4.7
Kursiyerler Bilginet Akademi'ye 5 yıldız üzerinden ortalama 4,7 puan veriyorlar.


Yorumlar

Tanju Y.

Harika bir sistem üzerinden bir o kadar profösyonel eğitim sistemi içindeyiz emeği gecen herkese sonsuz teşekkürler...

Ahmet E.

Bizimle ilgilenen muhteşem bir kadronuz var.Ben üniversite öğrencisi olduğum için hepsi bir abla şefkatiyle yaklaştılar.Eğitimleriniz içinde çok teşekkür ederim,iyi ki varsınız 😊.

Şenol Y.

Eğitimleriniz online olduğu için, ben ve benim gibi düşünen kişiler çekimser kalıyor ve hiç muhatap dahi olmuyor. Bu yüzden bundan önce kesinlikle hayır dediğim ve hiç bir zaman kayıt dahi olmadığım Uzaktan eğitim sistemine beni ve benim gibileri kazandıracak oluyor olmanız aslında kelimeler ile anlatılmayacak bir durum olduğu için ne yazsam yetersiz kalacaktır. Öncelikle bana fikrimi değiştiren Nazlı hanım başta olmak üzere tüm Bilginet Akademi yöneticisi ve çalışanlarına TEŞEKKÜR EDERİM. İyi ki sizinle tanıştım, iyi ki size kayıt oldum düşüncemi ileterek daha nice ben gibilerin fikrini değiştirmeniz dileklerimle hepinize saygılar.

Tülin H.

Önce kendinle ilgili farkindalik yaratmama neden olan Bilginet akademi ailesine hayatim boyunca teşekkür edeceğim.. iyi ki varsiniz..


Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitiminin Amacı Nedir?

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi, dünyaca kabul görmüş Project Management Institute (PMI®) uyumlu olup proje yönetimi konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmak, sektörde proje yönetimi alanında uzmanlaşmayı hedefleyen bireylere, yönetim süreçlerini, bilgi alanlarını, standartlarını, araç ve tekniklerini öğretmeyi amaçlar.

Katılımcılar aldıkları eğitim sayesinde Avrupa Birliği, TÜBİTAK, KOSGEB, bakanlık projeleri, SANTEZ, Üniversite, BAP, DPT, elçilikler ve Kalkınma Ajansı gibi kurumlara ya da iç kaynaklara dayalı proje yazma kabiliyeti kazanarak ve proje uzmanlığı sertifikasına (PUS) sahip olacaktır.

Aynı zamanda fon sağlayan kurumların hangi projelere fon verdiklerini, nelere dikkat edilmesi gerektiğini hibe ve fon projelerini nasıl ve nereden takip edebileceklerini öğrenebileceksiniz.

Bir projenin başarılı bir şekilde yönetilmesi için bilinmesi gereken bütün detayları bu eğitim içerisinde bulabileceksiniz.

Aynı zamanda eğitim programı içeriği PMI tarafından yapılan Project Management Professional Sertifikası sınavıyla uyumlu olduğu için PMP sınavına hazırlanabileceksiniz.

Bu eğitim programında, ulusal ve uluslararası kurumlara proje hazırlamayı, proje sonuçlarından yararlanma ve uygulama becerileri kazandırmak amacıyla 120 saatlik bir eğitim sunulmaktadır.


Proje Yöneticisi Kimdir?

Proje yöneticisi ya da daha yaygın kullanımıyla Project Manager, bir projenin başından sonuna kadar olan ve süreci yöneten kişilere verilen mesleki bir unvandır.

Proje yöneticisi özel ve kamu kurumlarının stratejik plan çalışmalarında aktif yer alan profesyonellerdir. Bir projenin iyi bir şekilde yönetilebilmesi için bir takım proje yönetimi bileşenlerinin bilincinde hareket etmek gerekiyor.


Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi Neden Önemlidir?

Ulusal ve uluslararası kurumlar projeler için hibe ve fon vermektedir. Ancak ülkemizde projelerin geliştirilmesinde ve yönetiminde ihtiyaç duyulan proje uzmanı insan kaynağı için yetişmiş insan gücü yeterli düzeyde değildir.

Eğer bir projeniz varsa, çalıştığınız kurum sizden proje yazmanızı istiyorsa veya yeni bir kariyer planı yapmak istiyorsanız, Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitim programını alarak projeleri fırsata veya yeni bir işe dönüştürebilirsiniz.

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi, proje hazırlama ve kaynakları doğru şekilde yönetmek, yeni bir iş edinmek isteyen veya bu alanda uzmanlaşmak isteyen bireylerin profesyonelleşmesini sağlayacak bir eğitim programıdır.


Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

Proje yönetimi ve Hibe/Fon kaynaklarını öğrenmek kendini geliştirmek bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkes bu eğitim programına katılabilir.

Eğitim programı için her hangi bir mezuniyet şartı aranmamaktadır.

Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime katılabilir.


Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi Katılımcılara Ne sağlar?

 • Proje Yazımı ve Yönetimi sertifikasına sahip olurlar.
 • İşletmelerin proje grupları, Ar-Ge bölümleri, Ür-Ge (ürün geliştirme) bölümleri, proje geliştirme bölümleri, tasarım ve geliştirme bölümlerinde çalışma imkanı bulabilir.
 • Proje danışmanlık ofisi açabilir.
 • Kişilere, firmalara ve kurumlara proje yazabilir.
 • Devletin destek, hibe ve teşviklerinden proje yazarak yararlanabilir.
 • Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları eğitim programı PMI uyumludur. Bu sayede PMP sertifika sınavına hazırlanabilirsiniz.
 • Aynı zamanda PMP® sertifika sınavına giriş için ön koşullardan biri olan Proje Yönetim Eğitimini tamamlamış olursunuz.
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden onaylı sertifika sayesinde geçerli bir belgeye sahip olacaksınız. Bu sayede işinizde yükselerek terfi alabilir, özgeçmişinizi güçlendirebilir veya iş başvurularında öne çıkabilirsiniz.
 • Uzmanlığınızı ve eğitiminizi belgeleyebilir, rakiplerinizle aranızda fark yaratabilirsiniz.
 • Sertifikanızı yurt dışında kullanabilir, kariyerinizi geliştirebilir ve geleceğinize yön verebilirsiniz.

** Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitimi ile PMI sınavı için adım atabilir, uzmanlığını belgelendirebilir, yeni bir uzmanlık, yeni bir iş imkanı yaratarak başarı basamaklarını hızla çıkabilirsiniz.**


Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitim Aşamaları;

1.Aşama

Dokümanlar

Eğitime ait tüm dokümanları bilgisayar - tablet - telefonunuza pdf formatında indirebilir ve çıktısını alabilirsiniz.

2.Aşama

Videolar

4K çekim kalitesi ile çekilmiş, konu anlatımı ve uygulamalardan oluşan videoları dilediğiniz gün ve saatte, istediğiniz yerde izleyebilirsiniz.

3.Aşama

Canlı Yayınlar

3 ay boyunca / ayda 2 kez / 6 saat düzenlenecek olan canlı yayınlar, soru cevap şeklinde olacak ve bir gün öncesinden size gün ve saatinin bilgisi verilecek. Canlı yayınlarda eğitmene sorularınızı sorabilecek ve böylece eğitiminiz çok daha verimli hale gelecektir.

4.Aşama

Yüz Yüze Eğitim

Eğitiminiz boyunca 1 kere katılabileceğiniz yüz yüze eğitim, hafta sonu 2 gün şeklinde toplam 16 saatten oluşmaktadır.

5.Aşama

Sınav

Proje Yönetimi ve Hibe/Fon Kaynakları Eğitim programı PMI uyumlu olup eğitmenimiz Mehmet Fatih Turan’ın tüm konularla ilgili olarak hazırlamış olduğu 60 sorunun cevaplarıyla birlikte yer aldığı son bölümle kendinizi PMI sınavına hazırlayabileceksiniz.

DERS PLANI

01
Proje Yönetimine Giriş
02
Projelerin Faaliyet Gösterdikleri Çevre
03
Çevresel İşletme Faktörleri
04
Organizasyonel Süreç Varlıkları ve Sistemleri
05
Proje Yönetim Ofisi
06
Proje Yöneticisi
07
Proje Yöneticisinin Etki Alanı ve Yetkinlik
08
Entegrasyonu Gerçekleştirme
09
Proje Entegrasyon Yönetimi
10
Proje Başlatma Belgesinin Geliştirilmesi
11
Proje Yönetim Planının Geliştirilmesi
12
Proje Çalışmalarının Yönlendirilmesi ve Yönetilmesi
13
Proje Bilgi Birikiminin Yönetilmesi
14
Proje Çalışmalarının İzlenmesi ve Kontrolü
15
Entegre Değişiklik Kontrolünün Gerçekleştirilmesi
16
Projenin ya da Fazın Kapatılması
17
Proje Kapsam Yönetimi
18
Proje Zaman Çizelgesi Yönetimi
19
Zaman Çizelgesi Yönetiminin Planlanması
20
Zaman Çizelgesinin Geliştirilmesi ve Kontrolü
21
Proje Maliyet Yönetimi
22
Maliyetlerin Tahmin Edilmesi
23
Bütçenin Belirlenmesi
24
Maliyetlerin Kontrolü
25
Proje Kalite Yönetimi ve Planlanması
26
Kalitenin Yönetimi ve Kontrolü
27
Proje Kaynak Yönetimi
28
Aktivite Kaynaklarının Tahmin Edilmesi
29
Kaynakların Sağlanması
30
Ekibin Geliştirilmesi ve Yönetilmesi
31
Proje Yönetim Bilgi Sistemi
32
Kaynakların Kontrolü
33
Proje İletişim Yönetimi
34
İletişim Yönetiminin Planlanması
35
İletişim Yönetilmesi ve İzlenmesi
36
Proje Risk Yönetimi
37
Risk Yönetim Planlanması
38
Niteliksel Ve Niceliksel Risk Analizinin Yapılması
39
Risk Yanıtlarının Planlanması
40
Risk Yanıtlarının Uygulanması ve İzlenmesi
41
Proje Tedarik Yönetimi
42
Tedarik Planlama Yürütme ve Kontrol
43
Proje Paydaş Yönetimi
44
Paydaşların Belirlenmesi
45
Paydaş Katılımının Planlanması, Yönetilmesi ve İzlenmesi
46
Proje Yönetim Standartları
47
Başlangıç Süreç Grubu
48
Planlama Süreç Grubu
49
Yürütme Süreç Grubu
50
İzleme ve Kontrol Süreç Grubu
51
Kapanış süreç grubu
52
Genel Konu Tekrarı
53
PMI Uyumlu Örnek Soru Çözümleri
54
Proje Finans Kaynakları
55
Proje Mali Yardım Programları
56
IPA Katılım Öncesi Mali Yardımlar
57
Rekabetçilik ve Yenilik Sektörel Operasyonel Program
58
Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleyen Program
59
İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı
60
Topluluk Fonları: Erasmus, Ufuk 2020, COSME
61
Kalkınma Ajansları ve Özellikleri
62
Proje Döngüsü Yönetimine Giriş
63
Proje Döngüsü Yönetiminin Amacı
64
Proje Planlanmasında Temel İlkeler
65
Proje Döngüsü Yönetimi
66
Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı
67
Proje Hazırlanmasında Mantıksal Çerçeve Aşamaları
68
Mantıksal Çerçeve ve Matrisi
69
Bütçe Planlaması
70
Faaliyet Planı ve Bütçe
71
Proje Başvuru Aşaması
sem

Bize e-posta adresinizi vererek Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz

Süpervizyonlar
Her yerden izle!

Dersleri yanınızda taşıyın. İster telefonda, ister tabletinizde eğitimlerimizi istediğiniz zaman diliminde izleyebilirsiniz.

444 2 202

Facebook
Instagram
YouTube
Whatsapp
Copyright © 2017-2019 Bilginet Akademi | Tasarım & Yazılım: Lucid Dream Creative

Fundem Ece Erdem

Bilginet Akademi, her beceri seviyesine sahip bireylere yönelik online eğitim kurumudur.

sem

İngiltere Merkezli CPDSO (Continuous Professional Development Standarts Office) tarafından eğitimlerimiz akredite edilmiştir.