Bilginet Akademi
logo

HAMİLE YOGASI Eğitimi

CPD Onaylı Hamile yogası eğitimi ile doğum öncesi hamilelik sırasındaki stres düzeylerini azaltabilir ve uyku düzenlerini iyileştirebilirsiniz. Hamilelik ve doğum süresi boyunca bulantı, baş ağrısı ve bel ağrısı gibi fiziksel rahatsızlıkları da hafifletebilirsiniz.

10 VİDEO || Ömür boyu erişim

1

001- Yoga Nedir?

Eğitmenimiz Gözde Biber, "Hamile Yogası Nedir" sorusunu cevaplıyor. Bu dersimizde Yoga'nın mantığını , Yoga'ya girişi ve Yoga'nın süreçleri hakkında konuşuyor olacağız

2

002- Hamile Yogası Nedir? Nasıl Uygulanır?

Bu dersimizde Hamilelik süresi boyunca nasıl bir Yoga yapacağımızı, hamilelik sürecinde zorlukları nasıl kolayca atlatacağımız hakkında konuşuyor olacağız.

3

003- Tüm Trimesterlere Uygun Egzersizler

Bu dersimizde büyük kaslarımızı güçlendirdikten sonra bel, boyun, omurga boyunca çalışacağımız egzersizleri inceliyor olacağız.

4

004- 2.Trimester Dönemi Uygulama Videosu - A

2. Trimester dönemi harerkeliliğimiz bakımından daha aktif bir dönem olduğu için bu dersimizde hareketli egzersizler uyguluyor olacağız.

5

005- 2.Trimester Dönemi Uygulama Videosu - B

Bu dersimizde 2 trimester döneminde olan misafirimiz ile hem kilo alımını yavaşlatmak için hem de kilo kontolünü sağlamak için egzersizlerimize devam ediyor olacağız

6

006- 3.Trimester Dönemi Uygulama Videosu - A

3. Trimester dönemindeki anne adaylarının kilo alma kaygısı kalmadığından artık ağrılarımızı engelleyecek, vücudumuzu daha rahat tutmamızı sağlayacak ve güçlendirecek egzersizleri uygulayacağız.

7

007- 3.Trimester Dönemi Uygulama Videosu - B

3. Trimester dönemi ikinci videomuzda karnımızın büyümesinden dolayı hareketlerimiz kısıtlandığı için daha yavaş egzersizleri, nefes ve meditasyon egzersizlerini uyguluyor olacağız.

8

008- Ödem Atıcı Egzersizler

Hamilelik Sürecinde en çok yaşanılan problemlerden gece krampları ve vücutta yaşanan ödemleri engellemek için neler yapmamız gerektiği hakkında konuşuyor ve egzersizleri uyguluyor olacağız.

9

009- Doğumu Kolaylaştırıcı Egzersizler

Doğumu kolaylaştırıcı egzersizler başlığındaki bu dersimizde doğum kanalındaki kaslarımızı nasıl rahatlatacağımızı, güçlendireceğimizi konuşuyor ve egzersizleri uyguluyor olacağız.

10

010- Nefes ve Meditasyon Çalışmaları

Bebeğimize ve anneliğe hazırlanırken hayatımızın koşturmacası içerisinde meditasyona önem vermemiz gerektiğini konuşuyor, nefes ve meditasyon çalışmalarımızı uyguluyor olacağız.

Başa Dön

Dokümanlar