Bilginet Akademi
logo

YAŞAM KOÇLUĞU Eğitimi

Yaşam koçluğu, kişilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya çalışır ve ön yargısız bir şekilde danışanlarına yaklaşarak farkındalık seviyelerini arttırmaya çalışır.

25 VİDEO || Ömür boyu erişim

1

Koçluk Yolculuğu ve Kişilik

Koçluk Yolculuğu ve Kişilik dersinde; Eğitmenimiz Işılay Artut’un KOÇ’luk Yolculuğu, KOÇ Olma Nedenleri, KOÇ Olmak İçin Gerekli Yetkinlikler, ‘Myles Downey’ Beceri Listesi’, Farkındalık Artırmak Amacı ile Kitap Önerileri konularını içermektedir.

2

Koçluk Tanımı - Etkin Dinleme

Koçluk Tanımı ve Etkin Dinleme dersinde; KOÇ’luk Tanımı, Neden KOÇ (Coach) Deniyor? , 360 Derece KOÇ’luk, KOÇ’luğun Diğer Mesleklerden Farkı, KOÇ’luk ve Etik Değerler, Etkin Dinleme ve Etkin Dinleme Teknikleri, Pareto Kuralı ve Etkin Dinlemenin Faydaları konularını içermektedir.

3

Güçlü Soru Sormak

Güçlü Soru Sormak dersinde; ‘Soru Sorma’nın Önemi, Karar Verme Seviyeleri, Stratejik Soru Sorma ve Bu Tekniklerin Konuk Eğitmen Burak Dalgül ile Uygulama Seans konularını içermektedir.

4

Geri Bildirim - Mutlimedya - Zehir - Panzehir Metodu

Geri Bildirim ve Mutlimedya,Zehir-Panzehir Metodu dersinde; Geri Bildirim’in Nasıl Olması Gerektiği, Sandviç Tekniği, Multimedya Metodu, Zehir-Panzehir Metodu ve Bu Tekniklerin Uygulama-Seans konularını içermektedir.

5

Bakış Açısı - Anlamlandırma Metodu

Bakış Açısı ve Anlamlandırma Metodu dersinde; Bakış Açısı Metodu Tanımı ve Uygulama Şekli, Anlamlandırma Metodu Tanımı ve Uygulama Şekli ve Bu Tekniklerin Uygulama-Seans konularını içermektedir.

6

Çarklar

Çarklar dersinde; Steer Modeli, Hayat Çarkı Tanımı ve Uygulaması, Farkındalık ve Geliştirmek İstenilen Alan Soruları konularını içermektedir.

7

Smart Hedefler

S.M.A.R.T. Tekniği dersinde; S.M.A.R.T. Nedir?, S.M.A.R.T’ın Basamakları, Basamakların Tanımı ve Uygulama Şekli konularını içermektedir.

8

Grow Modeli - Balık Kılçığı Tekniği

Grow Modeli – Balık Kılçığı Tekniği dersinde; Grow Tanımı, Grow Basamakları, Grow Basamakların Tanımı, Grow Uygulama Şekli, KOÇ’un Süreçte Kendine Sorabileceği Sorular, Balık Kılçığı Tekniği Tanımı, Balık Kılçığı Tekniği Diyagramı Uygulama Şekli ve KOÇ’luk İçin Balık Kılçığı konularını içermektedir.

9

Kişilik Tipleri - I

Kişilik Tipleri I dersinde; Kişilik ve Karakter Tanımlamaları, Kişilik ve Karakter Arasındaki Farklar, Kişilik Tanımlası, Kişilik Tipleri ve Tanımlamaları konularını içermektedir.

10

Kişilik Tipleri - II

Kişilik Tipleri II dersinde; Kişilik Tipleri Bilinen Özellikler, Güçlü Yönler, İş ve Liderlik Özellikleri, Düşünme Şekilleri, Uygun Oldukları İş Türleri, Duygusal İhtiyaçları, Korkuları, Bunalım Zamanları, Strese Tepkileri, Hoşlandığı Tipler, Hoşlanmadığı Tipler, Eş Tercihleri ve İletişimde Kullanılacak Kelimeler konularını içermektedir.

11

Beden Dili

Beden Dili dersinde; Beden Dili ve Beden Dili Kullanımı Tanımlamaları, Çevrede Olumlu İzlenim Yaratacak Beden Dili Özellikleri, Yakınlık ve Özel Alan İlişkisi, KOÇ’lukta Yakınlık, Açıklık/Kapalılık Kavramı, KOÇ’lukta Açıklık/Kapalılık, Açı Kavramı ve KOÇ’lukta Açı Kavramı konularını içermektedir.

12

Algı Yönetimi - I

Algı Yönetimi I dersinde; Algı Yönetimi Tanımlaması, Algı Tanımlaması, Algı Yönetiminin Amacı, Algımızı Etkileyen Faktörler ve Örneklendirmeler konularını içermektedir.

13

Algı Yönetimi - II

Algı Yönetimi II dersinde; İmaj Kavramı Tanımlamaları, Dil İllüzyonları, Dil Deneyimi, Manipülasyon Tanımlamaları, Manipülasyon Yöntemleri, İmaj ve İtibar Yönetimi, Kişisel İtibar, Kişisel Marka ve Kişisel İmaj konularını içermektedir.

14

Öz yönetim - I

Öz Yönetim I dersinde; Öz Yönetim Tanımlamaları, Öz Değer, Öz Saygı, Öz Güven Tanımlamaları, Ego, Öz Motivasyon Tanımlama konularını içermektedir.

15

Öz Yönetim - II

Öz Yönetim II dersinde; 7 Yol Tanımlamaları ve Yöntemleri, Empati Tanımlama, Koşulları ve Empati Yeteneğini Doğru Kullanmanın Yolları konularını içermektedir.

16

Öz Yönetim - III

Öz Yönetim III dersinde; İlişki Yönetimi ve Müzakere, İlişki Yönetimi Becerisi Önemi, İlişki Türleri, İlişki Tanımlama ve Müzakere Tanımlama konularını içermektedir.

17

Perspektifi Değiştirmek

Perspektifi Değiştirmek I dersinde; Perspektif Tanım, İyi Niyet Tuzağı, En ‘Kötü’ Gerçeği Keşfetmek, Nefret ve Geçici Mutluluk konularını içermektedir.

18

Perspektifi Değiştirmek - II

Perspektifi Değiştirmek II dersinde; Yeniden Çerçevelendirme, Yeni Bir Perspektif, Yaşam Ustası, Problemler, Ekolojik, Amaç Belirleme ve Rahatlık Alanı konularını içermektedir.

19

Paradigma ve Değerler

Paradigma ve Değerler dersinde; Paradigma Tanımı, Paradigmanın Girdileri, Paradigmanın Çıktıları, Paradigmada Köklü Değişiklik ve Değerler Tanımı konularını içermektedir.

20

Reaktif & Proaktif

Reaktif – Proaktif dersinde; Proaktif Tanımı, Proaktif İnsanlar, Proaktif İnsan Kimdir?, Reaktif Kişilik Tanımı, Dil Kalıpları ve Reaktif – Proaktif İnsan Tepkileri konularını içermektedir.

21

Yaratıcılık

Yaratıcılık dersinde; Yaratıcılık Örneklendirmeleri, Bilim Adamlarına Göre Yaratıcı Beyinler, Yaratıcı İnsanın Özellikleri, Yaratıcı Düşünce, 4 Aşama, KOÇ İçin Yaratıcılık, Yaratıcı Sorular ve Seanslarda Yaratıcılık konularını içermektedir.

22

Koç Olarak Kişisel Marka Olabilmek - I

KOÇ Olarak Kişisel Marka Olabilmek I dersinde; Kişisel Marka Tanımlama, Kişisel Değerler, İletişim, Kişisel Farkındalık, Kişisel İmaj, Denge, Kendi Hikayenizi Yaratın konularını içermektedir.

23

Koç Olarak Kişisel Marka Olabilmek - II

KOÇ Olarak Kişisel Marka Olabilmek II dersinde; Sosyal Medyanın Gücü, Dijital Dünyada Kişisel Marka, Dijital Marka Olabilmek, Bulunmanız Gereken Mecralar, Sosyal Medyanın Faydaları ve Sosyal Medyanın Zararları konularını içermektedir.

24

Kültürleri Tanımak - Türk İnsanının Yapısı

Kültürleri Tanımak dersinde; Geert Hofstede Tanımlamalar ve Araştırmalar, Türkiye Skorları, Rakamlarla Türkiye, Mutlu muyuz?, En Çekici Meslekler, Tanışma, Evlilik, Spor Koçluğunda Dikkat ve Dinamikleri Genişletin konularını içermektedir.

25

Mesleki Koçluklar

Mesleki Koçluklar dersinde; KOÇ’luk Türleri, Spor KOÇ’luğu, Antrenör ile KOÇ Arasındaki Farklar, Neden Spor KOÇ’luğu?, Öğrenci KOÇ’luğu, Yönetici KOÇ’luğu, Neden Yönetici KOÇ’luğu?, Girişimci KOÇ’luğu ve Girişimci KOÇ’u Kimdir? Konularını içermektedir.

Başa Dön

Dokümanlar

logo

Eğitim Dokümanı

logo

Çarklar Listesi

logo

Renkler İle Kişilik Testi

logo

Form Listesi