Hamile Yogası Eğitimi

Gözde Biber

Yoga, Pilates ve Fitness Eğitmeni

Hamile Yogası, doğuma hazırlanan tüm kadınlar için bedenin, zihinsel ve ruhsal olarak hazırlanmasıdır. Prenatal yoga olarak da adlandırılır.

9 video eğitim
Image
Eğitim Tanıtım videosu
Ders Planı
 • Yoga Nedir?

  39:56

  Eğitmenimiz Gözde Biber, "Hamile Yogası Nedir" sorusunu cevaplıyor. Bu dersimizde Yoga'nın mantığını , Yoga'ya girişi ve Yoga'nın süreçleri hakkında konuşuyor olacağız

 • Hamile Yogası Nedir? Nasıl Uygulanır?

  28:18

  Bu dersimizde Hamilelik süresi boyunca nasıl bir Yoga yapacağımızı, hamilelik sürecinde zorlukları nasıl kolayca atlatacağımız hakkında konuşuyor olacağız.

 • Tüm Trimesterlere Uygun Egzersizler

  31:46

  Bu dersimizde büyük kaslarımızı güçlendirdikten sonra bel, boyun, omurga boyunca çalışacağımız egzersizleri inceliyor olacağız.

 • 2.Trimester Dönemi Uygulama Videosu - A

  42:51

  2. Trimester dönemi harerkeliliğimiz bakımından daha aktif bir dönem olduğu için bu dersimizde hareketli egzersizler uyguluyor olacağız.

 • 2.Trimester Dönemi Uygulama Videosu - B

  00:56

  Bu dersimizde 2 trimester döneminde olan misafirimiz ile hem kilo alımını yavaşlatmak için hem de kilo kontolünü sağlamak için egzersizlerimize devam ediyor olacağız

 • 3.Trimester Dönemi Uygulama Videosu - A

  06:06

  3. Trimester dönemindeki anne adaylarının kilo alma kaygısı kalmadığından artık ağrılarımızı engelleyecek, vücudumuzu daha rahat tutmamızı sağlayacak ve güçlendirecek egzersizleri uygulayacağız.

 • 3.Trimester Dönemi Uygulama Videosu - B

  00:03

  3. Trimester dönemi ikinci videomuzda karnımızın büyümesinden dolayı hareketlerimiz kısıtlandığı için daha yavaş egzersizleri, nefes ve meditasyon egzersizlerini uyguluyor olacağız.

 • Ödem Atıcı Egzersizler

  23:40

  Hamilelik Sürecinde en çok yaşanılan problemlerden gece krampları ve vücutta yaşanan ödemleri engellemek için neler yapmamız gerektiği hakkında konuşuyor ve egzersizleri uyguluyor olacağız.

 • Doğumu Kolaylaştırıcı Egzersizler

  18:04

  Doğumu kolaylaştırıcı egzersizler başlığındaki bu dersimizde doğum kanalındaki kaslarımızı nasıl rahatlatacağımızı, güçlendireceğimizi konuşuyor ve egzersizleri uyguluyor olacağız.

 • Nefes ve Meditasyon Çalışmaları

  11:45

  Bebeğimize ve anneliğe hazırlanırken hayatımızın koşturmacası içerisinde meditasyona önem vermemiz gerektiğini konuşuyor, nefes ve meditasyon çalışmalarımızı uyguluyor olacağız.

Hamile Yogası, doğuma hazırlanan tüm kadınlar için bedenin, zihinsel ve ruhsal olarak hazırlanmasıdır. Prenatal yoga olarak da adlandırılır.

9 video eğitim

Gözde Biber

Yoga, Pilates ve Fitness Eğitmeni


Hamile Yogası Eğitimi'nde neler var?

Bilginet Akademi

9 modül

Bilginet Akademi

24 saat eğitim

Hamile Yogası Nedir?

Anneliğe hazırlanan kadınlara özel, gebelik sürecinin sağlıklı ve dinç yaşanması için doğru nefes alma teknikleri, beli ve omurgayı destekleyen yoga duruşları gibi yapılan tüm çalışmalar hamile yogasının kapsamında yer alıyor. Hamilelik yogası hakkında merak ettiğiniz ne varsa Hamile yogası eğitmeni Gözde Biber, eğitim videomuzda anlatıyor.

Daha Fazla

Hamile yogasının faydaları nelerdir?

*Doğum öncesi yoga, hamile kadınların uygulama tarihlerine bakılmaksızın pratik yapmaları için tasarlanmış bir stildir. *Germe, kontrollü nefes alma ve zihinsel odaklanma karışımı hamile annelere çeşitli yararlar sunar. Bu yoga formu aynı zamanda doğum sırasında kullanılan kaslarda güç ve esnekliği artırabilir.

*Doğum öncesi yoga, hamilelik sırasında stres düzeylerini azaltabilir ve uyku düzenlerini iyileştirebilir. Ayrıca bulantı, baş ağrısı ve bel ağrısı gibi fiziksel rahatsızlıkları da hafifletebilir. Hamile Yogası Nasıl Yapılır? Hamile yogası zorlu geçen hamilelik sürecini kadınlar için kolaylaştırmak adına yapılıyor. Hamilelik süresince yapılan yoga duruşları vücudu doğuma hazırlarken; daha sağlıklı ve dinç bir gebelik süreci yaşanmasını sağlıyor. Hamilelikte kadınların birçok semptom yaşadığı biliniyor. Hamile yoga hareketleri sayesinde bulantı benzeri semptomlar da daha az yaşanıyor. Yoga hareketleri esnasında öğrenilen doğru nefes alma teknikleri ise doğum esnasında kadınlara yardımcı oluyor.

Daha Fazla

Hamilelikte ne kadar egzersiz yapmalıyım?

İdeal olarak, hamile kadınlar her hafta en az 150 dakika orta şiddette aerobik aktivite almalıdır. Aerobik bir aktivite, vücudun büyük kaslarını (bacaklarda ve kollarda olduğu gibi) ritmik bir şekilde hareket ettirmenizdir. Orta yoğunlukta, kalp atış hızınızı yükseltmek ve terlemeye başlamak için yeterince hareket ettiğiniz anlamına gelir. Egzersiz yapmak için yeniyseniz, yavaşça başlayın ve kademeli olarak aktivitenizi arttırın. Günde en az 5 dakika ile başlayın. Günde 30 dakika aktif kalabilene kadar her hafta

Daha Fazla
Hamile Yogası Eğitimi

Hamile Yogası Eğitimi Detayları

Hamile Yogası Uzaktan Eğitim Programında sizlere ek olarak sunduğumuz, “Cardcert Akreditasyon” tarafından verilen ve tüm dünyada kağıt belgelerin yerini alacak olan "Europasscard" sayesinde almış olduğunuz tüm sertifikaları akıllı kimlik kartına yükleyerek, tüm dünyada sadece bir kart ile yanınızda taşıma imkanına sahip olacaksınız.Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı uygulaması başladığından dolayı, eğitimlerimizdeki standardı yükseltmek kapsamında; Cardcert akreditasyona ait ISCC 15290:2014 Cardcert Management Systems standartlarına ilişkin genel şartlara ve yönetim sistemine sahip olması nedeni ile CARDCERT AKREDİTASYON tarafından belgelendirilmiş bir kurum olduğumuz için, almış olduğunuz bu eğitim ve diğer almış olduğunuz (sertifika, eğitim belgesi, diploma, transkript, yüksek lisans belgesi, başarı belgesi vb.) belgelerinizin tüm dünyada izlenebilirliğini aynı zamanda tek bir kart ile yanınızda taşıyabilme imkanına sahip olacaksınız. Eğitmenimiz tarafından hazırlanan ve Online olarak uygulanan Hamile Yogası Eğitim Sınavı. Online olarak uygulanan bu sınava katılarak %50 ve üstü başarı sağladığınızda Uluslararası geçerli Hamile Yogası Sertifikası almaya hak kazanırsınız CPD Onaylı Hamile yogası eğitimi ile doğum öncesi hamilelik sırasındaki stres düzeylerini azaltabilir ve uyku düzenlerini iyileştirebilirsiniz. Hamilelik ve doğum süresi boyunca bulantı, baş ağrısı ve bel ağrısı gibi fiziksel rahatsızlıkları da hafifletebilirsiniz.

 

Hamile Yogası Eğitimine Kimler Katılabilir?

Hamilelik süreçlerinizde kendinizi ve bedeninizi daha iyi hissetmek amacıyla bu eğitime katılım sağlıyabilirsiniz. Hamile Yogası alanında kendini geliştirmek isteyen herkes bu eğitime katılım sağlayabilir.

 

Yasal Düzenlemeler

Güncel bilgiler ve veriler takip edilir.

SUPERVİZYON: 1 GÜN 8 SAAT

CANLI YAYIN: YOK

EĞİTİM SAATİ: 24 SAAT

VİDEO SAATİ: 6 SAAT 12 DK.

EĞİTİMİN YAPILACAĞI YER (SUPERVİZYON): İstanbul Kent Üniversitesi (KÜYEM)

EĞİTMEN ADI: GÖZDE BİBER  

EĞİTİM DİLİ: TÜRKÇE

MODÜL SAYISI: 9 Modül

SERTİFİKA REVİZYONU HAKKINDA: Eğitimin yeni revizyonu geldiğinde güncelleme yapılmamaktadır. Revizyon için tekrar başvuru gerekir. 

Daha Fazla
trainer
Eğitmen
Gözde Biber

Yoga, Pilates ve Fitness Eğitmeni

1985 doğumlu İstanbul doğumlu Gözde Biber’in üniversite yıllarına kadar sıkı bir disiplin ile yetişmesini sağlayan spor hayatı 6 yaşında profesyonel yüzme ile başladı. Spor her zaman hayatında başrol oynadı. Üsküdar Anadolu Lisesi’nin ardından 2004-2008 yılları arasında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigorta Fakültesi Aktüarya Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Finans bölümünde tamamladı. Eğitimi sırasında ve hemen sonrasında uluslararası bir firmada 5 yıl kurumsal platformda çalıştı. 2013’te anne oldu. Kolay bir süreç olmayacağını bilerek; hayatına her zaman huzur, başarı ve güven duyguları katan spora profesyonel anlamda yönelmeye karar vererek. Yoga ve Pilates Eğitmenliği için gereken tüm donanımı elde etti. 2014 yılında, Hem Fit Hem Anne adıyla prenatal dönemdeki annelere hizmet verecek bir spor programı oluşturdu. Kayak, sörf ve dalgıçlık mesleki spor dallarının dışındaki diğer ilgi alanlarıdır.


Örnek sertifikalar
logo
logo
Kursiyerlerimiz anlatıyor