Uluslararası ISO 45001:2018 Baş Denetçi Eğitimi

Hamdi Dilmenler

İTÜ Metalurji Müh. - Uluslararası Baş Tetkikçi

Kuruluşların güvenli bir iş sağlığı politikası oluşturması ve ilgili standardın baş denetçisi olmanız amacıyla hazırlanmış uluslararası ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Baş Denetçi eğitimine katılarak, kariyer basamaklarını hızla tırmanın!

56 video eğitim
Image
Eğitim Tanıtım videosu
Ders Planı

Kuruluşların güvenli bir iş sağlığı politikası oluşturması ve ilgili standardın baş denetçisi olmanız amacıyla hazırlanmış uluslararası ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Baş Denetçi eğitimine katılarak, kariyer basamaklarını hızla tırmanın!

56 video eğitim

Hamdi Dilmenler

İTÜ Metalurji Müh. - Uluslararası Baş Tetkikçi


Uluslararası ISO 45001:2018 Baş Denetçi Eğitimi'nde neler var?

Bilginet Akademi

56 modül

Bilginet Akademi

87 saat eğitim

Uluslararası ISO 45001:2018 Baş Denetçi Eğitimi Nedir?

Dünyada ve ülkemizdeki sanayileşmeye bağlı olarak, iş yerlerinde görülen iş kazası ve meslek hastalığı oranlarında artış görülmektedir. Bu nedenle çalışanların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak, beden ve ruh sağlıklarını korumak için iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınması oldukça önemlidir.

İş sağlığı ve güvenliği ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Baş Denetçi eğitimi, sadece çalışanı korumanın yanı sıra çalıştığı iş yerini, bağlı bulunduğu kuruluşları ve işin gerçekleştirildiği çevreyi koruma faaliyetlerini kapsamaktadır.

ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Baş Denetçi eğitimi, bir kuruluşun iş güvenliği tehlike ve riskleri belirlenmiş olup bu risk ve tehlikeleri en aza indirmeye yönelik planlamaların yapıldığını, risklerin kabul edilebilir yasal mevzuat çerçevesi içerisinde olduğunun en önemli ispatı olmaktadır. Ayrıca kurum gerekli önlemleri almış olsa bile ortaya çıkabilecek istenmeyen durumlarda organize hareket edebilecek yeterliğe ve plana sahip olduğunu yine bu standartlar doğrultusunda göstermiş olacaktır.

Özellikle iş kazalarının sık bir şekilde yaşandığı ülkemizde ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Baş Denetçi eğitiminin önemi daha da ortaya çıkmaktadır.

ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Baş Denetçi eğitimi, çalıştığınız kuruluşun yaptığı faaliyetlerde ortaya çıkabilecek istenmeyen kazaları önleme adına kontrol sisteminin kurulmasını ve baş denetçi olmanızı sağlayan uluslararası Exemplar Global ve İstanbul Kent Üniversitesi (KÜYEM) onaylı sertifikalı eğitim programıdır.

Eğitim sonunda başarılı olduğunuz takdirde Exemplar Global sitesine üye olarak uluslararası Exemplar Global rozetine sahip olmaya hak kazanırsınız. ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Baş Denetçi eğitimiyle Bilginet Akademi’deki eğitim kaynaklarına ömür boyu erişim sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda USS Belgelendirme Hizmetleri kuruluşunda aday baş denetçi olma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Daha Fazla

Uluslararası ISO 45001:2018 Baş Denetçi Eğitiminin Amacı Nedir?

Uluslararası ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Baş Denetçi eğitimi, güvenli, sağlıklı bir çalışma ortamının yaratıldığını, bu güvenliğe bağlılığı gösterme adına ve ayrıca bu anlamda sorumluluk bilincini yansıtması amacı güden bir disiplindir. Kurum içerisindeki organize anlamındaki yapının dayanıklılığının artırılmasını amaçlar.

Çalışanlar için kurum içerisinde daha iyi çalışma şartları yaratılarak ortaya çıkabilecek kazaları önlemek ya da minimuma indirmek adına Uluslararası ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Baş Denetçi eğitimi oldukça önemlidir.

ISO 45001:2018 şartlarına uygun olarak etkin İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi denetimlerini yapabilmek ve bilgi ve beceriyi kazanmak için eğitim programına hemen bugün başlayabilirsiniz.

Daha Fazla

Uluslararası 45001:2018 Baş Denetçi Eğitiminin Önemi

45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Baş Denetçi eğitim programıyla; bir kuruluşun güvenli, sağlıklı, sürdürülebilir çalışma ortamı hazırlamasını, kurumun sektördeki marka ve kurumsal itibarını, imajının korunmasını ve hatta güçlendirmesini sağlamış olacaksınız.

Eğitim programımız sayesinde güvenli, sağlıklı bir çalışma ortamı sağlayabilir hem de denetimini yapabilme yetkinliğine kavuşarak Uluslararası ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Baş Denetçisi olabilirsiniz.

Daha Fazla
Uluslararası ISO 45001:2018 Baş Denetçi Eğitimi

Uluslararası ISO 45001:2018 Baş Denetçi Eğitimi Katılımcılara Ne Sağlar?

• Küresel olarak kabul edilen sertifikanızla ISO 45001 baş denetçilik yapmanız için size güven verir.

• Baş denetçilik yaparak ek kazanç sağlamanızı sağlar.

• Meslek hastalıkları ve iş kazaları nedeniyle meydana gelebilecek iş gücü kayıplarını en aza indirgemek ve buna bağlı olarak da iş verimliliğinde artış sağlamak için üretim faaliyetlerinin koruma altına alınmasını sağlayabilirsiniz.

• Sorunlara standart yaklaşımlar yerine güvenli ve kalıcı çözüm önerileri geliştirmenizi sağlar.

• Toplumda saygınlığı olan, prestijli bir statüde çalışma olanağına sahip olmanız için size bir bakış açısı kazandırır.

• Uzmanlığınızı ve eğitiminizi belgeleyebilir, rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

• Etkili iş sağlığı ve iş mükemmelliğini sürdürmek, korumak ve geliştirme sürecini yönetmenizi sağlar.

• Uluslararası Exemplar Global onaylı bir eğitim programının içinde yer alarak özgeçmişinizin güçlenmesini sağlar.

• Farklı olaylar ve konularda muhakeme yapabilme yeteneğinizi geliştirir.

• USS Uluslararası Belgelendirme Hizmetleri kuruluşunda aday baş denetçi olma fırsatı yakalamanızı sağlar.

• Eğitim sertifikanız İstanbul Kent Üniversitesi (KÜYEM) onaylı olacak ve sertifikanız aynı zamanda e-devlette sertifikalarım bölümünde de yer alacaktır.

• Çalıştığınız kuruluşun merkezinde iş sağlığının güvenli olmasını sağlamak için adımlar atarsınız.

• Belli saat dilimlerinde alınan eğitimler yerine kendi hızınızda ve istediğiniz yerden eğitime erişebilme imkanı sunar.

• Eğitim programına katılmak için 18 yaş ve üzeri olması gerekmektedir.

Uluslararası ISO 45001:2018 Baş Denetçi Eğitimine Kimler Katılabilir?

• Orta ve üst düzey çalışanlar, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini uygulayan tüm sistem sorumluları, Danışmanlar ve Baş denetçilik kariyerine adım atmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.


Yasal Düzenlemeler

ISO 45001:2018 ve ISO 19011:2018 standardının son güncel versiyonları takip edilir.

Eğitimin Yapılacağı Yer (Süpervizyon): İstanbul Kent Üniversitesi (KÜYEM)

Sertifika Revizyonu Hakkında: Eğitimin yeni revizyonu geldiğinde güncelleme yapılmamaktadır. Revizyon için tekrar başvuru gerekir.   

Süpervizyon: 1 Gün  8 Saat

Canlı Yayın: 4 Saat, 4 Canlı Yayın

Eğitim Saati: 87 Saat

Video Saati: 18 Saat 34 Dakika

Modül Sayısı: 56 modül

Eğitim Dili: Türkçe 

Eğitmen Adı: Hamdi Dilmenler

 

 

Daha Fazla
trainer
Eğitmen
Hamdi Dilmenler

İTÜ Metalurji Müh. - Uluslararası Baş Tetkikçi

1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yönetim sistemleri ve kişisel gelişim konularındaki temel eğitimlerini Koç Holding başta olmak üzere KOSGEB, TÜSSİDE ve diğer özel eğitim kuruluşlarından aldı.

1985-2000 yılları arasında otomotiv yan sanayii sektöründe kalite kontrol mühendisliği, Üretim planlama mühendisliği ve kalite müdürlüğü görevlerini yürüttü. Bu görevleri esnasında; çalıştığı firmaların Tofaş, Mercedes, Otosan, Valeo gibi kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen denetimlerinde bulundu.

2000 yılından itibaren özel sektördeki görevinden ayrılarak, DİLMENLER AKADEMİ Yönetim Sistemleri Danışmanlık ve Eğitim Merkezini kurdu ve serbest piyasada Baş Denetçilik, danışmanlık ve eğitim hizmetleri alanında çalışmaya başladı. ISO 9001:2015 KYS, ISO 14001:2015 ÇYS yönetim sistemlerinde uluslararası baş denetçidir. Uzun yıllardan beri çok sayıda kuruluşun denetimlerini gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda A sınıfı iş güvenliği uzmanıdır.

Bursa Uludağ Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak Yönetim Sistemleri, İş Güvenliği ve İletişim Teknikleri dersleri veren Dilmenler, Kamu ve özel sektördeki eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra Kalite Birliği Derneği sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yine Bursa Uludağ Üniversitesi kampüsünde yer alan Ulutek’ te organize edilen Kalite Ordusu eğitimlerinde eğitmen olarak görev almaktadır.

Dilmenler aynı zamanda Bursa Haber Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.


Örnek sertifikalar
logo
logo
logo
logo
Kursiyerlerimiz anlatıyor