Köpek Eğitmenliği Eğitimi

Şemseddin Şayan

Köpek Eğitmeni-Köpek Eğitmen Eğiticisi

Köpek sahipleri ve köpeklerini eğitmek için size yeni bir kariyer planı çiziyoruz. Atacağınız mükemmel bir ilk adımla Profesyonel Köpek Eğitmenliğine başlayabilirsiniz.

19 video eğitim
Image
Eğitim Tanıtım videosu
Ders Planı
 • Köpek Eğitmenliğine Giriş

  02:51

  Bu dersimizde, Köpek Eğitmenliği eğitimine giriş yapılmakta ve eğitiminin içeriği anlatılmaktadır.

 • Köpek Eğitmeni Nedir ve Nasıl Olunur

  36:52

  Bu dersimizde, yaşam standartlarına uygun olarak köpekleri eğiten ve onlara uyumlu olmalarını sağlayan köpek eğitmenliğinin ne ve nasıl olunduğunun ayrıntıları anlatılmaktadır.

 • Türkiye'de Köpek Eğitmenliği

  36:41

  Bu dersimizde, köpek eğitmenliğinin geçmişten günümüze yaşadığı değişimler ve gelecekte bu meslekte neler olabileceğinin ayrıntılarına yer verilmektedir.

 • Köpek Irklarının Eğitimdeki Yeri ve Önemi

  30:09

  Köpek ırklarının köpek eğitmenliğindeki yeri çok önemlidir. Köpek eğitmenliği mesleğinin ham maddesi ve bu meslekte profesyonel olmanız için etken olan husus köpeklere; ırklarına göre eğitim vermektir. Bu dersimizde, köpek ırkları hakkında derin bilgilere yer verilmektedir.

 • Köpek Irklarının Tanıtımı

  38:53

  Bu dersimizde, köpek ırklarının tanıtımı ve özelliklerinin ayrıntıları anlatılmaktadır.

 • Dünyada Uygulanan Köpek Eğitim Teknikleri ve Kullanım Alanları

  29:18

  Bu dersimizde, dünyada uygulanan köpek eğitim tekniklerinin neler olduğu, hangi branşlarda teknik farkların olduğu ve bunların günümüzdeki test ve sertifikasyonların neler olduğu anlatılmaktadır.

 • Eğitmenlik-Ekipman ve Aksesuar Tanıtımı

  28:20

  Bu dersimizde, köpek eğitmenliğindeki risklerin ne olduğunu anlayarak riskleri ortadan kaldırmamız için bilmemiz gerekenler anlatılmaktadır. Bu noktada kullanılan eğitim ekipmanları ve aksesuarları çok önemlidir.

 • Köpekteki Problemi Anlamanın Yolları

  16:07

  Köpek eğitmenliğindeki bir önemli nokta da köpeklerdeki problemleri anlamaktır. Bu dersimizde, köpeklerdeki davranış problemlerini anlamamız için bilmemiz gerekenler anlatılmaktadır.

 • Sahiple Yapılan İlk Görüşme

  31:31

  Bu dersimizde, köpek eğitmeni olarak köpek sahiplerine sorduğunuz sorular karşısında farklı sahip karakterlerine dair örnekler yer almaktadır.

 • Sahiple Yapılan İlk Ders

  30:31

  Bu dersimizde, sahiple ilk dersin nasıl olması gerektiğinin ayrıntıları uygulamalı olarak yer almaktadır.

 • Sahip Problemleri ve Davranış Biçimleri

  23:27

  Bu dersimizde; köpek eğitimleri boyunca söylediğimiz “Kötü köpek yoktur, bilinçsiz sahip vardır.” sözüyle başlayarak sahiplerin, köpeği nasıl sahiplendiğinden yola çıkarak, sahip problemleri ve davranış problemleri incelenmektedir.

 • Köpeklerdeki Takıntılar ve Çözüm Yolları

  42:33

  Bu dersimizde, köpeklerdeki olumlu veya olumsuz obsesyonları görerek, hangi obsesyonların hangi tekniklerle çözüme ulaşılacağının adım adım detayları anlatılmaktadır.

 • Köpeklerde İlk Yardım

  23:16

  Bu dersimizde, köpeklere hangi durumlarda ve nasıl ilk yardım uygulanacağının detayları anlatılmaktadır.

 • Eğitimi Etkileyecek Irksal ve Kalıtsal Problemler

  20:23

  Bu dersimizde, köpeklere eğitmenlik yaparken, yapacağımız eğitmenliği olumlu veya olumsuz olarak etkileyecek genetik olarak aktarımda bulunan ırksal ve kalıtsal durumlar incelenmektedir. Bunlar ikiye ayrılmaktadır. Olumlu aktarım olan ırksal ve kalıtsal hastalıklar, bir diğeri ise olumsuz problemli aktarımlardır.

 • Eğitimden Kazanç Sağlamanın Yolları

  30:41

  Sizlerin köpek eğitmenliği olmaya tercih etmenizle birlikte iki kazanç sağlarsınız. Bunlar maddi ve manevi kazançtır. Bu dersimizde, köpek eğitmenliğinden kazanç sağlamanın yollarının ayrıntıları anlatılmaktadır.

 • Pazarlama Teknikleri

  20:37

  Bu dersimizde, uzmanlığınızı doğru anlatım teknikleri ve doğru tanıtım teknikleriyle nasıl markalaştırabileceğinizin ayrıntıları anlatılmaktadır.

 • Köpek Barınak ve Yaşam Alanları

  25:39

  Bu dersimizde, köpeklerin barınak şartlarının nasıl olması gerektiği ve günlük ihtiyaçları için neler yapmamız gerektiğinin ayrıntıları yer almaktadır.

 • Çoklu Köpek Beslemesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  22:46

  Bu dersimizde, kalabalık ortamda bakılan köpeklerin beslenmesi, hijyen koşulları kısaca huzurlu ve sağlıklı bir hayat yaşaması için neler yapılması gerektenlerin ayrıntıları anlatılmaktadır.

 • Köpek Yetiştiriciliğinin Günümüzdeki Yeri

  24:11

  Bu dersimizde, Türkiye'de ve dünyada köpek yetiştiriciliğinin detayları anlatılmaktadır.

Köpek sahipleri ve köpeklerini eğitmek için size yeni bir kariyer planı çiziyoruz. Atacağınız mükemmel bir ilk adımla Profesyonel Köpek Eğitmenliğine başlayabilirsiniz.

19 video eğitim

Şemseddin Şayan

Köpek Eğitmeni-Köpek Eğitmen Eğiticisi


Köpek Eğitmenliği Eğitimi'nde neler var?

Bilginet Akademi

19 modül

Bilginet Akademi

60 saat eğitim

Köpek Eğitmenliği Eğitimi Nedir?

İnsanları ve köpekleri eğitmek için size yeni bir kariyer planı çiziyoruz. Köpek Eğitmenliği eğitimi, köpeklerin davranışlarını anlama, problemlerini çözme özellikle de sahip-köpek ilişkisinde uyumu yakalamak için oluşturulmuş kapsamlı metodolojiyle ilerleyen eğitim programıdır.

Köpek eğitmenliği yapmak istiyorsanız çok ciddi bir altyapıya sahip olmanız gerekiyor. İyi bir donanım için bilimsel altyapı, köpekleri iyi tanımak, köpek davranışlarını iyi algılamak, ırk özellikleri, kökenlerini iyi bilmek ve davranış bozukluklarını iyi tespit etmek gerekmektedir.

En iyi dostumuz olan bir canlıyla çalışmanın mutluluğunu yaşamak ve köpek eğitmenliğinde profesyonelleşmeniz için 30 yıllık deneyim ve tecrübesiyle Şemseddin Şayan eğitmenliğinde siz de köpek eğitmeni olabilirsiniz.

Köpek eğitmeni adayı için adım adım ilerleyen eğitim içeriğinde; köpek ve sahiple yapılan ilk görüşme, ırklara göre köpek eğitimi, itaat eğitimi teknikleri, ekipmanlar ve aksesuar kullanımı, problemleri anlama yolları, travma ve anksiyete sorunlarına dair çözüm yolları, köpeklerde ilk yardım, ırksal ve kalıtsal hastalıklar, mesleki pazarlama yolları, ödüllendirme, köpek eğitmenliğinde etik ve daha birçok konuda ayrıntılı ve uygulamalı konular yer almaktadır.

Köpek Eğitmenliği eğitim programı; köpek eğitmenliğini kapsamlı bir şekilde öğrenmek isteyen bilinçli ve duyarlı bireylerin ihtiyaçlarına cevap verecek ve profesyonel olarak köpek eğitmenliği mesleğini yapacak bireyler için özel olarak hazırlanmıştır.

Daha Fazla

Köpek Eğitmenliği Eğitiminin Amacı Nedir?

Köpek eğitmeni olmak veya kendi köpeğini/köpeklerini eğitmek isteyen bireylere, temeli sağlam ve pozitif köpek eğitmenliği eğitimiyle buluşturmaktır.

Bir canlıyı eğitmek oldukça dikkat ve sabır gerektirmektedir. Köpek eğitmeni olmak için titiz bir şekilde çalışılmalı ve bir canlıyla çalışılacağı için birçok konuda bilgi sahibi olunmalıdır. Köpek Eğitmenliği eğitiminin amaçlarından bir tanesi de köpekle bireysel çalışmak isteyen, çiftlik açmak isteyen, bu alanda kariyer planı çizmek isteyenlere kariyer yolunu çizmektir.

Daha Fazla

Köpek Eğitmenliği Eğitiminin Önemi

Türkiye’nin en çok tercih edilen, hayvan dostu, şiddet içermeyen ve bilimsel köpek eğitmenliği eğitimiyle yeni kariyerinize başlayabilirsiniz. Atacağınız mükemmel bir adımla sevimli dostlarımız ve sahiplerinin hayatlarını değiştirebilir ve sevimli dostlarımız köpeklerle çalışmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

 

Daha Fazla
Köpek Eğitmenliği Eğitimi

Köpek Eğitmenliği Eğitimi Kursiyerlere Ne Sağlar?

• Köpek eğitmenliğindeki önemli hususları, mesleki bilgi, teknik alt yapıyı öğrenerek emin adımlarla köpek eğitmenliği yapabilecek yetkinliğe ulaşmanızı sağlar.

• Köpek ve köpek sahiplerini eğitirken kaynak noktanız olacak tekniklere ve bilgilere tek bir yerden ve düzen içerisinde sahip olacaksınız.

• Eğitmenlik için çiftlik açabilecek yetkinliğe ulaşarak çok sayıda köpek ve sahibin hayatını değiştirirsiniz.

• Köpeğin tepkilerini ölçebilecek ve meydana gelecek tepkilere karşı neler yapmanız gerektiğini öğrenebileceksiniz.

• Köpeğin gösterdiği davranış bozukluklarının giderilmesi için neler yapılması gerektiğini sahibiyle birlikte çalışarak sorunu çözebileceksiniz.

• Eğitim programımızın kapsamlı olması sayesinde yavru, genç, yetişkin ve farklı ırklarda olan farklı özeliklerdeki köpeklere özel eğitimler düzenleyebileceksiniz.

• Mesleki alanda gelişmeleri takip edebilecek ve bunları kendi eğitimlerinizde uygulayabileceksiniz.

• Köpeklere temel komutları öğretebilecek ve şehir hayatında sahibiyle uyumlu birlikteliklerini siz yaratacaksınız.

• Sahipli köpeklerin yanı sıra, sokaklarda ve barınaklarda olan köpeklere de yardımcı olabilir, onların huzurlu, mutlu ve eğitimli olmasını sağlayabilirsiniz.

• Birlikte çalıştığınız insanlara bilinçli bir şekilde köpek sahiplenme ve bakımını üstlenmenin değerini ve sürdürülebilirliğini aktarmış olacaksınız.

• Eğitim programına katılmak için 18 yaş ve üzeri olmak gerekmektedir.

• Eğitim sertifikanız İstanbul Kent Üniversitesi (KÜYEM) onaylı olacak ve sertifikanız aynı zamanda e-devlette sertifikalarım bölümünde de yer alacaktır.

• Bu eğitime katılarak, uluslararası geçerli IAS onaylı bir sertifikaya sahip olursunuz.

 

Köpek Eğitmenliği Eğitimine Kimler Katılabilir?

•Köpeğini eğitmek isteyen, profesyonel eğitim vermek isteyen yetişkinler, veteriner hekimleri, veteriner teknisyenleri ve köpek eğitmeni olmak isteyen herkes katılım sağlayabilir. 

 

Yasal Düzenlemeler 

Güncel bilgiler ve veriler takip edilir.

Eğitimin Yapılacağı Yer (Süpervizyon): Köpekler için özel bahçe ve yaşam alanlarında yapılmaktadır.

Sertifika Revizyonu Hakkında: Eğitimin yeni revizyonu geldiğinde güncelleme yapılmamaktadır. Revizyon için tekrar başvuru gerekir.   

Süpervizyon: Yok

Canlı Yayın: 6 Saat, 6 Canlı Yayın

Eğitim Saati: 60 Saat

Video Saati: 8 Saat 9 Dakika

Modül Sayısı: 19 Modül

Eğitim Dili: Türkçe 

Eğitmen Adı: Şemseddin Şayan

 

Daha Fazla
trainer
Eğitmen
Şemseddin Şayan

Köpek Eğitmeni-Köpek Eğitmen Eğiticisi

1975’te İstanbul Sarıyer’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sarıyer’de tamamladı. 1989 yılında amatör olarak kendi köpeklerinin eğitimi ile ilgilendi ve köpek eğitimi konusunda kariyer yapmaya bu yıllarda karar verdi.

Meslek hayatında 30 yılı dolduran Sürü Lideri Şemseddin Şayan; köpek eğitmenliği, köpek eğitmen eğitmenliği, patlayıcı ve narkotik madde tespit köpekleri, sürü gütme köpekleri gibi birçok konuda uluslararası kurumlardan eğitimler almakta ve eğitmen olarak da eğitimler vermektedir. Özellikle köpeklerde anksiyete bozuklukları, agresyon problemleri ve dedektör köpek eğitim konularında eğitim faaliyetlerini her gün güncellemekte ve bu konulara yönelik çalışmalar yürütmektedir.

Ülkemizdeki birçok önemli sanatçının köpeğini güvenle teslim ettiği Sürü Lideri Şemseddin Şayan, aynı zamanda yazılı ve görsel basında köpek eğitimi hakkında bilgiler vermektedir.

Şayan, 2006 yılında İstanbul’da Pet Servıces İş ve Spor Köpekleri Eğitim Merkezi’ni kurdu. Halen aynı merkezde kurucu eğitim sorumlusu ve eğitmen eğiticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Şayan aynı zamanda Afet ve Doğal Afetler konusunda Arama, Kurtarma, Koruma ve Güvenlik konularında çalışmalar yürüten SAR Arama Kurtarma Acil Yardım Derneği İstanbul sorumlusu olarak görev yapmakta ve eğittiği köpeklerle arama kurtarma çalışmalarına katılmaktadır.


Örnek sertifikalar
logo
logo
Kursiyerlerimiz anlatıyor