Stres Yönetimi Eğitimi

Dilara Kızılçay

Klinik Psikolog - Endüstri Psikolojisi

Stres, modern çağın insanlığa en büyük armağanıdır. Katılımcılar, yaşamın getirdiği değişikliklere ayak uydurmaya çalışırken dengeyi sağlayabilmek için; strese sebep olan faktörlerin karşısında farkındalıklarını artırabilecek, stresin özel hayatlarında ve iş hayatlarında ortaya çıkarttığı olumsuzlukları en aza indirebileceklerdir.

36 video eğitim
Image
Eğitim Tanıtım videosu
Ders Planı

Stres, modern çağın insanlığa en büyük armağanıdır. Katılımcılar, yaşamın getirdiği değişikliklere ayak uydurmaya çalışırken dengeyi sağlayabilmek için; strese sebep olan faktörlerin karşısında farkındalıklarını artırabilecek, stresin özel hayatlarında ve iş hayatlarında ortaya çıkarttığı olumsuzlukları en aza indirebileceklerdir.

36 video eğitim

Dilara Kızılçay

Klinik Psikolog - Endüstri Psikolojisi


Stres Yönetimi Eğitimi'nde neler var?

Bilginet Akademi

36 modül

Bilginet Akademi

11 saat eğitim

Stres Yönetimi Eğitimi Nedir?

Kişilerin kendilerini çok daha yakından tanıyarak, onlarda strese sebep olan faktörleri doğru yönetebilmelerini sağlamaktır. Ayrıca stresten olabildiğince uzak kalmalarını sağlayarak, daha huzurlu ve rahat bir yaşam koşulları oluşturmalarına katkı sağlamaktır. Stresi oluşturan ana nedenlerin ortaya konarak önleme çalışmaları hakkında bilgi paylaşımı, stres süreçlerinin yönetimi ve stres nedenlerinin hangi yöntem ve tekniklerle bertaraf edilebileceği hususunda interaktif katılımla etkinliğin sağlanması, stres ile baş etmede çalışanların bilgi ve beceri seviyelerini artırmaktır.

Stres yönetimi Eğitimi ile, fiziksel, davranışsal ve psikolojik yapıların kontrol altına alınması sağlanır. Stres yönetimi Eğitimi programımızın sonunda; bedende ve zihinde başlayan strese tepki önlemler alınarak, stres geçersiz kılınır.

Daha Fazla

Stres Yönetimi Eğitiminin Amacı Nedir?

Genel olarak stresle mücadele etmek ve hayat standartlarını optimize etmek amacıyla, ortamda huzursuzluğa neden olan etkenleri ortadan kaldırmaya ya da en azından değiştirmeye stres yönetimi denilmektedir. Kişisel olarak kullanılan bazı yöntemler, stresle mücadelede çok etkin ve önemli bir yer almaktadır. Bu yöntemlerin ortak özelliği, bireysel alışmışlıklarla fiziksel, psikolojik ve davranışsal oluşumların kontrol altına alınmasını sağlamalarıdır.

 

Daha Fazla

Stres Yönetimi Eğitiminin Önemi Nedir?

Stres yönetimi eğitim programımızda, yaşamı stressiz biçimde sürdürmek için gerekli olan zihinsel yapı değişimini ve yaşam tarzı değişim süreçlerini yönetmesini öğrenebilirsiniz. 

Stres Yönetimi Eğitiminin amacı, stresin bütününden kaçınmak değil verimlilik, enerji ve atikliğe doğru olumlu bir güç oluşturabilmektir, amaç ne çok az ne de çok fazla olan optimum stres düzeyini korumaktır.

Daha Fazla
Stres Yönetimi Eğitimi

Stres Yönetimi Eğitimi Katılımcılara Ne sağlar?

• Stres Yönetimi eğitimi ile katılımcıların; etkili iletişim tekniklerini öğrenmelerini, bu eğitim programı sayesinde iş hayatının ve günlük hayatın stresinden kurtulmasını, sağlıklı bir şekilde hedef belirlemelerini, başarılı ve mutlu bir hayata kavuşmaları için gerekli motivasyonu kazanmalarını sağlar.

• Birçok kişinin çalışma hayatında ve günlük yaşantısında maruz kaldığı stres kaynaklı problemlerin çözümü ve bu gibi durumlarda kalındığında neler yapılması gerektiğini bilmek gerekir. Stres yönetimi eğitimi alan kişiler stres altında yaşamını sürdüren ve stresini kontrol altında tutmak isteyenler için çözüm sunan önemli bir ders içeriğine sahiptir.

• Strese dönük bilinci artırarak stresi kontrol edilebilmesine ve onunla yaşanmasına, çalışma verimini azaltmadan etkin çalışmayı sağlayacak tekniklere yönelik bilgi ve becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir.

• Stresi tanımlayabilecek ve stres sinyallerini fark edebilecek, yaşamınızdaki stresi kontrol altına alabilmek için kişisel potansiyelinizi kavrayacak yöntemler ve hemen uygulayabileceğiniz bilgi ve becerileri öğretmeyi hedefler.

 

Stres Yönetimi Eğitimine Kimler Katılabilir?

• Koşullar ne olursa olsun, stres düzeyini kontrol altında tutmak, iş yerinde performansını, yaşam kalitesini arttırmak ve ilişkilerini daha iyi yönetmek isteyen yetişkinler eğitime katılabilir.

 

Yasal Düzenlemeler

Güncel bilgiler ve veriler takip edilir. 

SUPERVİZYON: 1 GÜN 8 SAAT

CANLI YAYIN: YOK

EĞİTİM SAATİ: 11 SAAT  

VİDEO SAATİ: 1 SAAT 8 DK.

EĞİTİMİN YAPILACAĞI YER (SUPERVİZYON): İstanbul Kent Üniversitesi (KÜYEM)

EĞİTMEN ADI: DİLARA KIZILÇAY

EĞİTİM DİLİ: TÜRKÇE    

MODÜL SAYISI: 36 Modül

SERTİFİKA REVİZYONU HAKKINDA: Eğitimin yeni revizyonu geldiğinde güncelleme yapılmamaktadır. Revizyon için tekrar başvuru gerekir. 

 

Daha Fazla
trainer
Eğitmen
Dilara Kızılçay

Klinik Psikolog - Endüstri Psikolojisi

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden Üstün Başarı ile mezun oldu. Uludağ Üniversitesinde ise çocuk ve ergen Klinik Psikoloji üzerine Yüksek Lisans Programını tamamladı. Halen Swiss Vaud Üniversitesi’nde Endüstri Psikolojisi alanında eğitimini sürdürmektedir.

Özel Eğitim Merkezleri ve Çocuk Cerrahi Merkezlerinde çocuk- ergen-aile danışmanlığı, sağlık psikolojisi alanında hasta danışmanlığı ve psikoterapi çalışmaları yapmakta, aynı zamanda özel şirketlere yönelik stres yönetimi, zaman yönetimi ve iletişim becerileri ile de kurumsal alanda eğitimler düzenlemektedir.

Halen özel bir Rehberlik Merkezinde Sorumlu Müdür, Bursa- Acıbadem  Hastanesinde ise Klinik Psikolog olarak görevini başarıyla sürdürmekte olan Kızılçay, Paradigma Eğitim Danışmanlık Merkezimizle şirketlerin organizasyonel ihtiyaçlarının yapılandırılması, endüstri psikolojisi eğitimleri ve klinik psikoloji alanında iş ortaklığını sürdürmektedir. 


Örnek sertifikalar
logo
logo
Kursiyerlerimiz anlatıyor